Çatlak Dünya » Anasayfa » Genel

ZX Spectrum Vega+ gecikmeden geliyor!

17 Ekim 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 8 Kez Ziyaret Edildi.

ZX Spectrum Vega+ gecikmeden geliyor!

Gecikeceği iddia edilen retro el konsolu ZX Spectrum Vega+ ile ilgili resmi açıklama geldi!

Sinclair uyumlu ZX Spectrum Vega+ el konsolunun üreticisi Retro Computers, cihazın hedeflenen piyasaya çıkış tarihinde hazır olmayacağı iddialarına yanıt verdi. El Reg‘de yayınlanan rapora göre Retro Computers geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuruyla ZX Spectrum Vega+’nın Ekim’de resmi tanıtımın yapılacağını ve Aralık’ta da siparişlerin alınmaya başlayacağını açıklamıştı.

Bazı kaynaklar da Retro Computers ve onun üretim partneri SMS Electronics’in aslında henüz herhangi bir donanım üretmemiş olduğunu ve bahsi geçen Ekim hedefinin ancak kağıt üzerinde kalacağını öne sürdü.

Bu iddialar hakkında The Register‘a yeni bir demeç veren Retro Computers yetkilileri ZX Spectrum Vega+’nın piyasaya sürülmesinde herhangi bir gecikme olmayacağını ifade etti. Yetkililer ayrıca söz konusu cihazın henüz düşük miktarda olsa üretilmekte olduğunu ve Aralık ayı için üretim hızının arttırılacağını söyledi.

1980’lerin orijinal ZX Spectrum’una dair anıları yeniden canlandıracağı kesin olan retro oyun sisteminin gerçekten zamanında piyasada olup olmayacağını bekleyip göreceğiz. Diğer yandan bu yeni cihazın sevilen bütün eski Spectrum oyunlarıyla birlikte lisanslı 1000 oyunla yüklü olarak geleceğini de ekleyelim.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac