Çatlak Dünya » Anasayfa » İnternet Haberleri

Youtube Yeni Logosu

2 Eylül 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 748 Kez Ziyaret Edildi.

Youtube Yeni Logosu

Google, yıllardır kullandığı YouTube logosunu ani bir kararla değiştirdi.

Teknoloji dünyasında bir modadan bahsetmek gerekirse, son birkaç sene içinde yükselen trendin, köşeli, düz, keskin çizgili tasarımlar olduğunu söyleyebiliriz. Microsfot’un Windows arayüzünde yaptığı devrimsel değişimde de bu çizgileri görebilirsiniz.

Elbette bu değişimin önemli bir nedeni, artık tablet ve mobil cihazların “asıl” bilişim cihazları haline gelmesi. Bu küçük ekranlı cihazlarda da köşeli, düzgün şekiller ve ince tasarımlar çok daha rahat yer buluyor. Üstelik bu tasarımlar sayesinde, teknoloji dünyasında artık görmezden gelinemeyecek bir gerçek olan mobil uygulama ikonları da daha fazla akılda kalıyor.

Google da bu değişim rüzgarlarına kayıtsız kalamadı ve YouTube logosunu, yeni trende uyacak şekilde değiştirdi. YouTube’un Facebook ve Twitter sayfalarında yeni logo devreye girdi. Uygulamalarımızda da, güncellemelerin yüklenmesi ile yen logoyu görebiliyorsunuz. PC sayfalarında ise, eski logo yerinde duruyor. Ancak tarayıcı sekmenize bakarsanız, muhtemelen yeni logoyu görebilirsiniz.

Aslında yeni logo yüzde 100 köşeli değil. Logonun köşelerinde hafif yuvarlatmalar bulunuyor. Play tuşunda da gölge dikkat çekiyor. Ancak bu tasarımın, önceki tasarıma oranla çok daha “yeni trend” olduğunu fark etmemek zor. YouTube yeni logosunda font olarak da Google’ın resmi fontlarından, Roboto‘yu kullanmış. Bakalım yeni logo dünya çapında nasıl tepkiler alacak?

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
  Gelen Aramalar 
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac