Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Yeni iPhone sahneye çıkıyor!

15 Mart 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 113 Kez Ziyaret Edildi.

Yeni iPhone sahneye çıkıyor!

Apple, 21 Mart’ta düzenleyeceği etkinlik için gizemli bir davetiye hazırladı. İçeride…

Teknoloji devi Apple, bu ayın sonlarına doğru Cupertino, Kaliforniya‘daki yerleşlesinde gerçekleştirmeyi planladığı bir medya etkinliği için basın mensuplarına davetiye yolladı.

21 Mart‘ta gerçekleşeceği belirtilen etkinlik için gönderilen davetiyelerde tam olarak ne anlama geldiği henüz anlaşılamayan “Let us loop you in” şeklinde bir başlık yer alıyor. Bu gizemli davetiyenin ne hakkında olabileceğine dair son haftalardaki bazı sızıntılar sayesinde yine birkaç teorimiz var.

Muhtemelen en çok beklenen tanıtımlardan biri yeni ve mevcut iPhone 6S’dan daha küçük boyutlu yeni iPhone’un duyurusu. Söz konusu sızıntılarda bir doğruluk payı varsa, 4 inç’lik bir ekrana sahip bu yeni cihazın iPhone SE olacak ve yaklaşık 450 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Bir anlamda iPhone 5S‘in de yerine geçecek olan cihazda geliştirilmiş bir işlemcinin yanında yine iPhone 6‘daki aynı 8 MP (arka) ve 1.2 MP (ön) kameralar yer alacak. Bu uygun fiyatlı iPhone’da ayrıca iPhone 6s’teki ağ bileşenlerini ve Apple Pay için bir NFC desteğini de görebileceğiz.

Eklentide duyurulması beklenen bir diğer cihaz ise yeni bir iPad. Yine de bunun Ekim 2014’te tanıtılan iPad Air 2‘nin doğrudan bir devamı olup olmayacağı net değil. Fakat söylentiler bir Smart Connector’la geleceği tahmin edilen cihazın 4K ekranın yanında 4 GB RAM, 128 GB depolama alanı ve gelişmiş hoparlörlere sahip olacağı yönünde. Cihazın Air 2’nin bir devamı değil de iPad Pro‘nun Pencil stylus desteğine de sahip küçük bir versiyonu olma ihtimali de var.

Yeni bir telefon ve tabletin yanında, Apple Watch‘a da bir yazılım güncellemesinin ve yeni kayışların duyurulması da bir diğer olasılık.

Elbette 21 Mart’taki bu Apple etkinliğinde tahminlerimizi aşan sürprizlerle de karşılaşabiliriz.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac