Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Yanan Tablet İşine Yaradı

13 Kasım 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | 2 yorum | 1.292 Kez Ziyaret Edildi.

Yanan Tablet İşine Yaradı

Tablet bilgisayarınız şarjdayken yanarsa ne düşünürsünüz bilemeyiz ama bu adamın mutlu olduğu kesin!

Akıllı cihazların kimi zaman kötü kullanım biçiminden kimi zaman da kendiliğinden yandığı, eridiği ve hatta patladığı gibi haberlere denk gelebiliyoruz. Ancak yaşanan bu talihsizlikler bazen kullancısına yarar da sağlamıyor değil.

Geçtiğimiz günlerde Nexus 7 sahibi Çinli bir kullanıcı, tabletinin yanmış fotoğrafını ünlü Çinli Baidu arama motorunun forum bölümüne yükledi. Kullanıcının iddia ettiğine göre, Nexus 7 orijinal şarj aletiyle prize takılıyken dumanlar yükselmeye ve yanmaya başladı. Doğal olarak tablet sonunda kullanılamaz hale geldi.

Hikaye ne derece doğru bilinmez ama sonrasında yaşandığı iddia edilenler daha da ilginç. Fakat Çinli kullanıcının iddiasına göre, yaşadığı bu “talihsizlik” bir nevi işine yaramış. Müşterisinin yanan Nexus 7’sini değiştirmekle kalmayan Google, ona bir adet de Google Glass hediye etmiş.

Eğer hikaye doğruysa, Google’ın yaşananları pek de duyurma meraklısı olmadığı açık. Belki de arama devi, bu hikayenin yayılıp diğer müşterilerinin de Nexus 7’lerini yakmalarından korkuyordur…

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac