Çatlak Dünya » Anasayfa » İnternet Haberleri

Yahoo’dan yeni tasarım!

23 Şubat 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 737 Kez Ziyaret Edildi.

Yahoo'dan yeni tasarım!

İnternetin önemli sitelerinden biri daha tasarımını yeniledi. İşte o site ve yeni tasarımı!

Giriş sayfasını tümden yenileyen Yahoo, daha “mobil dostu” bir yaklaşım benimsedi. Sayfanın yeni tasarımında, mobil kullanıcıların haberler arasında gezinirken daha rahat etmesine dikkat edilmiş. Artık kullanıcılar sayfalara tıklamak yerine, eğlence, spor ya da finans gibi seçenekler arasından belirledikleri bir kategorideki tüm haberleri akış halinde görebilecekler. Sitedeki bir diğer yenilikse geliştirilmiş Facebook bağlantısı. Kullanıcılar artık isterlerse Facebook arkadaşlarının tavsiye ettiği haberleri ve doğum günü gibi bildirimleri Yahoo sayfasında görebilecekler.

Bir zamanlar internetin (neredeyse) rakipsiz tek arama motoru olan Yahoo, güncel gelişmelere uygun değişiklikler yaparak mücadeleden çekilmediğini göstermeye çalışıyor. Tasarım anlayışındaki bu değişiklik ne kadar başarılı olacak bilemiyoruz ama önümüzdeki günlerde bu yönde daha çok girişime tanıklık edeceğimiz kesin.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac