Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Xiaomi’nin yeni Ninebot Mini’sinden kareler!

8 Kasım 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 246 Kez Ziyaret Edildi.

2015110212001927372

Akıllı telefonları ile tanıdığımız Çinli dev, çok farklı bir ürünle hepimizi şaşırttı!

Telefonlarıyla tanıdığımız Xiaomi’nin son ürünü, bir akıllı telefon değil, insan taşımaya yarayan bir araç. 1.999 yuan’lık (315 dolar) fiyatla 3 Kasım’da satışa sunulacak olan Ninebot Mini, 22 km menzile sahip.

Alt tarafında bir güç düğmesi bulunan Ninebot Mini, saatte 15 km hız yapabiliyor. Segway’ın aksine Mini’nin tutacak bir yeri yok – tüm yapmanız gereken, kontrol çubuğunu dizlerinizin arasına almak ve dizinizi boruya gitmek istediğiniz yöne doğru dokundurmak. Ninebot Mini’yi gece rahatça sürebilmeniz için ön tarafta farlara yer verilmiş. Arkada ise kırmızı fren lambaları bulunuyor. Ninebot Mini, telefon üzerinden de kontrol edilebiliyor ancak üzerinde herhangi biri olduğunda, telefon denetimleri devre dışı bırakılıyor.


Xiaomi'nin yeni Ninebot Mini'sinden kareler!

Ninebot Mini çok simetrik göründüğünden ayağınızı bastığınız lastik ayaklıkların üzerindeki ok, ona doğru yönde binip binmediğinizi anlamanızı sağlıyor. Ninebot Mini, 85 kg ağırlık limitine sahip olduğundan daha ağır kişilerin farklı araçlara bakmalarında fayda var.


Xiaomi'nin yeni Ninebot Mini'sinden kareler!


Xiaomi'nin yeni Ninebot Mini'sinden kareler!

Ninebot Mini’den daha fazla fotoğraf, sonraki sayfamızda.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac