Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Xiaomi Mi 4: Dünyanın en hızlı cebi!

23 Temmuz 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 1.008 Kez Ziyaret Edildi.

2014072219563876846

“Piyasanın en hızlı cebi” olma iddiasını taşıyan bu canavar, iddiasında çok da yanılmıyor olabilir!

Belki ülkemizde ve hatta Çin dışında çok bilinmiyor olabilir ama Xiaomi, Çin’in en büyük telefon markalarından biri. İşte bu Çinli dev, Mi 4 adını verdiği telefonu ile, Dünyanın en hızlı modelini geliştirdiğini iddia ediyor.
Bu iddiasında çok da haksız olmayabilir; zira telefonun teknik özellikleri göz kamaştıracak cinsten. 2.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemci, tam 3 GB RAM ile desteklenmiş. Sony’nin amiral gemisi Xperia Z2’de de aynı donanımlar var ama işlemci hızı, 2.3 GHz ile sınırlı. Yani kağıt üzerinde Mİ 4, Xperia Z2’den daha hızlı.
Mi 4’te 5 inç’lik Full HD ekran yer alıyor. 16 ve 64 GB’lık depolama seçenekleri sunan telefonun ana kamerası 13 megapiksel, ön kamerası ise 8 megapiksel çözünürlük sunuyor. Pili ise, 3.080 mAh kapasiteye sahip.
Telefonun kasasının çelik olması da, önemli artılardan biri olarak göze çarpıyor. Açıklanan fiyatlar, 16 GB’lık model için 320 dolar, 64 GB’lık model içinse 400 dolar.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac