Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

Windows Xp’nin Fişi 500 Gün Sonra Çekiliyor

24 Kasım 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | 4 yorum | 1.829 Kez Ziyaret Edildi.

Windows Xp'nin Fişi 500 Gün Sonra Çekiliyor

Microsoft’un popüler işletim sistemi Windows XP için geliştirmelerini 500 gün sonra sonlandıracağı ortaya çıktı.

Şu sıralar çıkardığı yeni işletim sistemi Windows 8 ile meşgul olan Microsoft’un belkide en popüler işletim sistemi diyebileceğimiz, şuan bile 500 milyon aktif kullanıcısı bulunan Windows XP’den 500 gün sonra yani 8 Nisan 2014 itibariyle desteğini çekeceği ortaya çıktı.

Microsoft’un Windows XP’den desteğini çekecek olması Windows XP’ye Microsoft tarafından hiçbir şekilde güncelleme ve güvenlik önleminin gelmeyeceği anlamına geliyor. Böylelikle Windows XP’de oluşacak olan güvenlik açıklarıyla birlikte Windows XP, kötü niyetli kullanıcılar karşısında savunmasız hale gelecek ve gerek kurumsal gerek bireysel kullanıcılar arasından büyük risk teşkil edecek.

Yani kısaca geri sayımın son bulmasıyla birlikte Microsoft, Windows XP işletim sisteminin fişini çekecek de diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
  Gelen Aramalar 

windows xp (12)

avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac