Çatlak Dünya » Anasayfa » Android

Windows uygulamalarını Android’de çalıştırdı

5 Şubat 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 629 Kez Ziyaret Edildi.

Windows uygulamalarını Android'de çalıştırdı

Android cebinizde ya da tabletinizde Windows yazılımlarını kullanmak… Artık hayal değil!

Windows uygulamalarını Linux ve OS X’de çalıştırmaya izin veren popüler yazılım Wine, sonunda Windows uygulamalarını Android‘e de getirdi.

Wine’ın geliştiricisi Alexandre Julliard‘ın Open source Software Developers’ European Meeting’de (FOSDEM) yaptığı tanıtımda Windows uygulamalarının çok yavaş çalıştığı gözlendi. Ancak bu yavaşlık, tanıtımın yapıldığı cihazın gerçek bir Android’li cihaz olmamasına bağlanıyor. Henüz herkesin kullanımından uzak bir aşamada bulunan Android’e özel Wine, tamamlanması halinde Android cihazlara yepyeni olanaklar sunabilir.

Geleneksel Windows uygulamalarını Android’li cihazlarda çalıştırma konsepti, büyük bir potansiyele sahip olabilir. Ancak masaüstü işlemcilere göre daha güçsüz ARM işlemcilerinin bu işi ne kadar iyi yapabileceği tartışılabilir.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac