Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

Windows Live Messenger Kapanıyor!

8 Kasım 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | 2 yorum | 1.993 Kez Ziyaret Edildi.

Windows Live Messenger Kapanıyor!

Microsoft, Windows Live Messenger’ın kapatılacağını resmi olarak açıkladı.

Microsoft, Windows Live Messenger’ın kapatılacağını resmi olarak açıkladı. Messenger kullanıcılarına farklı bir alternatif sunulacak

Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri popüler olmadan önce en çok kullanılan platformlardan biri olan Windows Live Messenger, artık miladını doldurmuş durumda. Özellikle Facebook’un Messenger ürünüyle de kullanıcılarına hizmet vermesi Windows Live Messenger’ın dibe vurmasına sebep oldu. Bu durumun farkında olan Microsoft, emektar platformu kapatmaya hazırlanıyor.

Hafta başında dedikodu olarak ortaya çıkan bilgiler, dün Microsoft tarafından doğrulandı. Resmi açıklama ise Microsoft’un sahibi olduğu Skype tarafından yapıldı. Windows Live Messenger’ın 2013 yılının ilk çeyreğinde kapatılacağını açıklayan Skype’dan Tony Bates, kendi programlarının aynı hizmeti vermeye devam edeceğini belirtti. Yani 2013 yılıyla birlikte Windows Live Messenger, Skype’ın içine entegre edilmiş olacak. Kullanıcılar daha önce Messenger’da kullandıkları hesaplarıyla Skype’a da giriş yapabilecek.

Skype ekibi de Windows Live Messenger kullanıcılarına bu geçiş konusunda yardımcı olacak. Messenger’ın da içinde bulunduğu Skype 6.0 hem Windows hem de Mac kullanıcılarına sunuluyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac