Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

Windows 9 ekran görüntüleri sızdı!

22 Temmuz 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 540 Kez Ziyaret Edildi.

2014072212413956185

Windows 9 ile geri dönecek olan Başlat menüsü, yeni ekran görüntülerinde tekrar göründü!

Microsoft’un özenle geliştirdiği Windows 8, Windows tarihinde önemli bir kilometre taşı niteliği taşıyor elbette. Görünüm ve işleyiş olarak büyük fark yaratan değişikliğe giden Microsoft, elbette bazı noktalarda doğruyu deneye yanıla buluyor. Önceleri Windows 8’le Başlat menüsünü bir anda ortadan kaldıran Microsoft, Windows 8.1’le birlikte kısmi de olsa meşhur menuyü geri kazandırmıştı. Şimdilerde sızan Windows 9 ekran görüntülerinde Başlat menüsü de göze çarpıyor. Üstelik Windows 9’da Başlat menüsünün olacağı resmi olarak da açıklanmış durumda.
Sızan yeni ekran görüntüsü de, Başlat menüsünün nasıl görüneceğini bir kez daha gözler önüne serdi. Windows 9’da Başlat menüsü eski kullanımına biraz daha dönerek, bizi -8.1’de olduğu gibi- sadece Metro arabirimine dönüş yapmaktan çok daha fazlasını sunacak. “Threshold” kod adıyla anılan yeni Windows sürümünde daha modern bir yapıda vücut bulacak olan Başlat menüsü, görünüşe göre içeriğinde Metro uygulamalarını da bulunduracak. Metro uygulamaları pencereler içinde çalışırken, diğer yandan Başlat menüsü uygulamalarını da seçebileceğiz.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac