Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

Windows 8 alışmak çok mu zor?

10 Şubat 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 885 Kez Ziyaret Edildi.

Windows 8 alışmak çok mu zor?

Windows 8’e alışmak ne kadar zor? Gelin bunun cevabını, bir de işin tam merkezinden alalım…

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8 piyasaya ilk çıktığı günden itibaren, firmanın önceki işletim sistemlerinden çok farklı tasarım anlayışı nedeniyle eleştirilere uğramıştı. Kimi çevreler, bu kadar alışılmadık bir tasarımın, kullanıcıların yeni sisteme alışmasını geciktireceğini, çok genç ve de yaşlı kullanıcılarınsa özellikle zorlanacağını iddia ediyordu. Microsoft’tan gelen açıklamaya göre durum aslında bunun tam tersi.

Microsoft’un Windows bölümün başındaki isim Tami Reller, yaptıkları araştırmaların, kullanıcıların Windows 8’in yeni kutucuklu arabirimine alışmakta hiç zorlanmadığını gösterdiğini açıkladı: “Kullanıcıların yüzde 50’si, ilk beş dakikada sisteme alışıyor. Neredeyse her kullanıcı daha ilk gün Başlangıç ekranında bir uygulama başlatıyor, masa üstünü buluyor. Kullanıcıların neredeyse yarısı ilk gün Windows mağazasını ziyaret ediyor. İlk iki haftanın sonunda başlangıç ekranındaki kutucuk sayısı iki katına çıkıyor.”

Reller ayrıca şimdiye kadar yaklaşık 60 milyon Windows 8 lisansı satıldığını ve Windows mağazasından yaklaşık 100 milyon uygulama indirildiğini de sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac