Çatlak Dünya » Anasayfa » Genel

Windows 10’un sıfırladığı ayar!

10 Ağustos 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 552 Kez Ziyaret Edildi.

2015080601380870846

Windows 7 ve 8’den Windows 10’a geçişte yaşanan sıkıntılara bir yenisi daha eklendi!

Windows 7 veya 8’den Windows 10’a geçiş yapan kullanıcıların, “Aile Koruması” özelliği ile ilgili dikkatli olması gerekiyor. Yükseltmeyle birlikte çocuk hesaplarının standart kullanıcılara dönüşmesi, bir dizi sıkıntıyı da beraberinde getirebilir.

Çocuklara özel web filtreleri, uygulama ve oyun kısıtlamaları, PC zaman sınırlamaları ve son etkinlikleri görüntüleme gibi var olan ayarlamalar Windows 10’a geçişle birlikte sıfırlanmış oluyor. Yetişkinlerin Windows 10 için uzun soluklu prosedürleri takip ederek Aile Koruması ayarlarını yeniden yapılandırması ve çocuk profillerini tekar oluşturması gerekiyor.

Durumun farkında olmayan yetişkinler, Windows 10’a geçişle birlikte çocuklarının porno, şiddet ve diğer zararlı içeriğe herhangi bir kısıtlama olmadan erişebilme riski ile karşı karşıya kalıyorlar. The Register internet sitesi okuyucularından Paul Dove Microsoft’un çocuk hesabı oluşturmayla ilgili sürecini eleştirerek, şirketin çocukları risk altına soktuğu söyledi.

Dove Microsof’tan Windows 10 dönüşümlerinin yapılmasına yardımcı olması için bu üç adımın şimdi yapmasını öneriyor: Windows 10 bilgisayara düzgün yükleninceye kadar; önceki sürüm Windows Live Family Safety ayarlarının kontrol etmesi, otomatik olarak çocukların hesaplarını kullanılamaz şekilde devre dışı bırakmasını ve bireylere bunu ayarlayacak bir sihirbaz ekranı sunması.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac