Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

Windows 10’un hızı düşüyor!

5 Mart 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 106 Kez Ziyaret Edildi.

Windows 10'un hızı düşüyor!

Windows 10, son aylarda gelen iyi haberlerin ardından, Şubat ayında büyük bir hüsran yaşadı!

Microsoft‘un oldukça yoğun bir “yükseltme” kampanyası yürüttüğü Windows 10, geçtiğimiz Ocak ayında elde ettiği çarpıcı kullanıcı artışından sonra geçtiğimiz ay itibariyle yaşamaya başladı. Üç ayrı kaynaktan gelen veriler bu yavaşlamanın ekim ayından beri yaşanan en düşük artış oranı olduğunu gösteriyor. Ocak ayında ciddi bir artışa geçen Windows 10’u benimseme oranları söz konusu verilere göre neredeyse yarı yarıya bir düşüş göstermeye başladı.

ABD merkezli analiz firması Net Applications, Windows 10’un Şubat ayında bütün Windows PC’lerde kullanılma oranının yüzde 14.2 olduğunu açıkladı. Bu da bir önceki aya göre yalnızca yüzde 1.1’lik bir artışın yaşandığı anlamına geliyor. Firma Windows 10’un Ocak ayındaki benimsenme oranı artışını ise yüzde 2.2 olarak açıkladı.

Bu tablodaki olumlu taraf ise, Windows 10’un benimsenme oranlarının ilk defa 2012’deki Windows 8‘e ve onun 2013’teki güncellemesi Windows 8.1′e geçiş oranlarını geride bırakması.

Diğer bir analiz firması StatCounter‘ın yayınladığı veriler de Windows 10’un benimsenme oranı artışını Net Applications’la aynı derecede gösteriyor. Üçüncü bir kaynak; Digital Analytics Program da yine Şubat ayında açıkça yavaşlayan bir artış tespit etti.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac