Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

Windows 10’u test edenler çığ gibi büyüyor

9 Mayıs 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 336 Kez Ziyaret Edildi.

2015050404183531346

Windows 10’un ne kadar ilgi çekeceği, daha şimdiden gelen bu rakamlarla belli oldu gibi…

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10′u test edenlerin sayısı hızla artıyor. Kullanıcıların Windows 10’un test sürümünü edinebilmesi için Insider Programı’na üye olmaları gerekiyor.

Bu programa dahil olanların; yani Windows 10 sistemini indirip test edenlerin sayısı ise 3.7 milyon kişiyi buldu. Insider programındaki hızlı yükseliş ise ayrıca dikkat çekiyor. Ocak ayında programda 2.2 milyon kişi kayıtlıyken bugüne dek 1.5 milyon kişi daha programa üye olarak Windows 10’u denemeye başladı.

Şirket, Insider Program sayesinde, Windows 10’u geliştirirken kullanıcılardan on binlerce yararlı geri dönüş aldığını açıkladı; aynı zamanda kullanıcıları hakkında çok yararlı veriler de toplamış oldu. Microsoft’un yönetiminin Insider Program’dan çok memnun olduğu da şirketten gelen haberlerin arasında yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac