Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

Windows 10’da tahmin özellikli klavye keşfi!

10 Ekim 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 372 Kez Ziyaret Edildi.

2014100911264589472

Microsoft’un yeni işletim sisteminde küçük keşifler yapılmaya devam ediliyor!

Microsoft’un Windows 10 tanıtımda bize gösterdiği yeniliklerin yanında, göstermediği küçük değişiklikler de var. Bu küçük yenilikler, kullanıcılar işletim sistemi üzerinde zaman geçirdikçe ortaya çıkmaya devam ediyorlar.
Şimdi ise Windows 10’daki ekran klavyesinin sözcük tahmin etme işlevine kavuştuğu anlaşıldı. Yukarıdaki görselde görebileceğiniz gibi işlev, Windows Phone’daki sözcük tahminine çok benziyor. İşlev şu an sadece arama işlevi içerisinde çalışır halde olsa da, işletim sistemi önümüzdeki tamamlandığında, tahminler her zaman görünür olacak.
Klavye, henüz Windows Phone’daki WorldFlow’u tam olarak yansıtmıyor, yani kelimeleri klavye üzerinde parmağınızı kaydırarak yazamıyorsunuz. Ancak bu işlevin yakın gelecekte eklenmesi, bizi şaşırtmayacak.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac