Çatlak Dünya » Anasayfa » Genel

Windows 10 yoksa, Kaby Lake ve Zen de yok!

7 Eylül 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 9 Kez Ziyaret Edildi.

Windows 10 yoksa, Kaby Lake ve Zen de yok!

Eğer halen Windows 10’a geçmediyseniz, Intel ve AMD’nin yeni nesil işlemcileri konusunda sizi sıkıntılı günler bekliyor!

Halen Windows 10’a geçmediyseniz bu haber sizi önemli ölçüde ilgilendiriyor. Özellikle de işlemcinizi yenilemeyi düşünüyorsanız… Zira Intel veya AMD fark etmez, bu iki devin yeni işlemcilerinden yararlanmak istediğinizde Windows 10’a geçmek zorunda kalacaksınız.

Gelen resmi bilgilere göre Intel tarafından Kaby Lake, yani 7’inci nesil işlemciler, AMD tarafından da Zen mimarili işlemciler artık eski Windows işletim sistemlerine destek vermeyecek. Microsoft tarafından açıklanan bu haber, ayrıca Intel ve AMD tarafından da onaylanmış durumda. Bu da yeni nesil işlemciler kullanmak isteyenlerin, yeni nesil işletim sistemi platformuna geçmeleri gerektiğini gösteriyor.

Öte yandan Skylake tabanlı cihazlarda ise Windows 7 ve 8.1 sürüm desteğinin Temmuz 2017 yılına kadar süreceği bilgisini verelim.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac