Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

Windows 10, bilgisayarınıza böyle gelecek!

25 Nisan 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 348 Kez Ziyaret Edildi.

2015042211251468572

Windows 10’u Windows 8 veya 7’nin üzerine yükleyecek olanları ilgilendiren ipuçları ortaya çıktı!

Temmuz ayında çıkacağını duyduğumuz Windows 10, varolan işletim sistemini güncellemek isteyenlere nasıl sunulacak? Microsoft’un isteğe bağlı KB3035583 güncellemesinde yapılan incelemeler, büyük geçişin nasıl gerçekleşeceği konusunda ipuçları veriyor.

Sözkonusu güncelleme, Windows 8.1 ve Windows 7 kullanıcılarının bilgisayarına GWX (Get Windows 10) adında bir klasör ekliyor. GWX klasörünün içerisinde bulunan bir XML dosyasındaki “Anticipation UX” adlı bölümde, kullanıcıya güncellemeyle ilgili gösterilecek bir uyarı yer alıyor. “ReservationPage” bölümünde ise muhtemelen kullanıcıların Windows güncellemesi konusunda tercih yapmalarını sağlayacak bir kod var.

XML dosyasındaki diğer bölümlerin başlıkları arasında, kurulumun aşamalarını belirten “DownloadInProgress“, “DownloadComplete“, “ReadyForSetup“, “SetupInProgress” ve “SetupComplete” var.


Windows 10, bilgisayarınıza böyle gelecek!

Microsoft, Windows’un yeni sürümünü herkese ulaştırmak için çok çalışıyor. Firma, geçişin sorunsuz olabilmesi için Windows 10’un son yapılarına eşten-eşe (P2P) güncelleme özelliğini bile entegre etmişti. AMD’nin geçenlerde yanlışlıkla verdiği bilgiye göre Windows 10, Temmuz’un sonunda indirilmeye sunulabilir.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac