Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Wi-Fi ile Sabit Diske Ulaşma

11 Nisan 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 646 Kez Ziyaret Edildi.

wi-fi-ile-sabit-diske-ulasma

Ortalıkta boş boş duran bir sabit diskteki verilere ulaşmanın kolay yolu… Hem de kablosuz olarak!

Thermaltake, sabit disklerdeki verilere Wi-Fi üzerinden erişim sağlanabilmesi için yeni dock istasyonunu tanıttı.Black Urban adı verilen bu cihazla birlikte sabit disk içindeki verilere yalnızca diğer bilgisayarlardan değil, akıllı telefon ve tabletler tarafından da erişim sağlanabiliyor. Zaten Thermaltake’in bu cihazı geliştirmesindeki amaç da asıl mobil cihazlara veri akışı sağlayabilmek.

wi-fi-ile-sabit-diske-ulasma-2

iOS ve Android işletim sistemlerine uygun olan cihaz, cep telefonu ve tabletinize indireceğinizTtCloud uygulaması ile sorunsuzca çalışabiliyor. Uygulamayı indirdikten sonra Black Urban’a yerleştireceğiniz disk içindeki verilere cep telefonu ve tablet üzerinden erişim sağlayabiliyorsunuz. Fakat bu noktada cihazın yalnızca SATA disklere uyumlu olduğunu da söyleyelim. Cihaz eski IDE diskleri desteklemiyor.

Haberin başında da söylediğimiz gibi Black Urban ile telefon ve tabletlerin yanı sıra dizüstü veya masaüstü bilgisayarlara da medya akışı sağlamak mümkün. Bu noktada eğer dosya transferi esnasında Wi-Fi bağlantısını yavaş bulursanız, Black Urban bir alternatife daha sahip. Arka yüzeyinde bir USB 3.0 bağlantısı bulunduran cihaz, böylece bilgisayarlara daha yüksek hızda veri transferi de gerçekleştirebiliyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac