Çatlak Dünya » Anasayfa » Android

WhatsApp’a mavi onay işareti!

6 Kasım 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 652 Kez Ziyaret Edildi.

2014110616180522072

Popüler mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp, size artık bunu da söyleyecek!

WhatsApp’a yeni gelen bir güncelleme, gönderdiğiniz mesajların karşı tarafın görüp görmediğini anlamanıza olanak tanıyor.
Güncellemeden önce WhatsApp’ta gönderdiğiniz mesajların hedefine ulaştığını, mesajın yanında görüntülenen çift onay işareti sayesinde anlayabiliyordunuz. Şimdiyse alıcı mesajı okuduğunda, çift onay işareti mavi renge dönerek bu konuda sizi bilgilendiriyor. Değişiklikler sadece tek kişiyle yapılan sohbetleri değil, grup sohbetlerini ve yayın mesajlarını da içine alıyor.
Bu yeni işlevle birlikte daha önce duyduğumuz sesli arama işlevine dair dedikodular da tekrar gündeme taşındı. WhatsApp’ın Wi-Fi ve mobil veri üzerinden ücretsiz sesli görüşme işlevi sunmaya hazırlandığını, ancak işlevin bazı teknik sorunlar nedeniyle 2015’e kadar ertelendiğini duymuştuk. Şimdiyse Droidapp.net web sitesi, bu işlevle ilgili simgeleri eline geçirdiğini söyledi.

Sızıntı gerçekse, WhatsApp’ın sesli görüşme işlevinin ortaya çıkması yakın olabilir.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac