Çatlak Dünya » Anasayfa » Medya

Volkswagen emisyon skandalında yeni perde!

27 Nisan 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 79 Kez Ziyaret Edildi.

Volkswagen emisyon skandalında yeni perde!

İddaya göre Volkswagen, dünyayı sarsan emisyon skandalını gizlemek için bakın ne yapmış…

Teknoloji endüstrisine damgasını vuran hadiselerden Volkswagen‘in emisyon skandalıyla ilgili yeni bazı detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Buna göre, firma yetkilileri normalden daha fazla gaz salınımını emisyon araştırmacılarından saklamak adına, şifreli, kod sözcüklere sıklıkla başvurmuşlar.

Bloomberg’de yer alan habere göre, emisyon hilelerini saklamak için onlarca kodlanmış sözcüğe başvuran VW ekibi, böylece araştırmacıların bu durumu tespit etmelerini zorlaştırmış. Örneğin kullanılan teknoloji, yazışmalarda hep “Akustik yazılım” adı ile anılmış ve konunun emisyonla ilgili olmadığı izlenimi yaratılmaya çalışılmış. 

Firma, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmış değil. Nisan’ın ikinci yarısında bir açıklama yapacağını belirten Volkswagen’in bu son iddiayı kabul edip etmeyeceği merak konusu.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac