Çatlak Dünya » Anasayfa » Genel, Teknoloji Haberleri

Uçan araba gerçek oldu!

26 Temmuz 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 1.178 Kez Ziyaret Edildi.


 

Yıllardır bilim kurgu filmlerinin konu aldığı ve bir nevi gelecekteki yeni dünya düzeninin simgesi olan uçan araba gerçek oldu.

ABD menşeili Terrafugia firması, “sürülebilir spor hava aracı” olarak tanımladığı Navigator isimli hava aracını satışa sundu. Garaja sığabilen boyutta olan, karayolunda sürülebilen ve istenildiğinde uçabilen Navigator, diğer uçan araba denemelerinden bir adım öne çıkıyor.

Performans

Maksimum 185 KM hıza çıkabilen Navigator, bir depo yakıtı ile 787 KM yol yapabiliyor. Toplam 650 kg ağırlığında olan aracın yakıt deposu ise 87 litre.

Terrafugia Navigator 279 bin dolar fiyat etiketi ile siparişe özel olarak üretiliyor. Satın almadan önce deneme sürüşü yapmak da mümkün. Tabii bunun için ABD’ye gitmeniz gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac