Çatlak Dünya » Anasayfa » Sosyal Medya

Twitter’ın ‘favorileri’ öldü, yerine bu geldi

12 Kasım 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 231 Kez Ziyaret Edildi.

2015110409541844872

Twitter, yaptığı bu değişiklikle bir dönemi resmi olarak kapattı!

Twitter’ın “favorilere ekleme” işlevi resmi olarak tarihe karıştı. Son zamanlarda yenilikleriyle sıkça karşılaştığımız sosyal ağ, kendisini biraz daha Facebook’a yaklaştıracak bir değişiklikle “Beğen” düğmesini ortaya çıkardı.

Kalp şekilli yeni Beğen düğmesinin eski favorilere ekleme işlevinden pek farkı yok. Herhangi bir tweet için gri kalbe tıkladığınızda kalp, kırmızı hale geliyor. Bunun dışında her şey aynı görünüyor. Değişiklikle ilgili blog’unda konuşan Twitter Ürün Müdürü Akarshan Kumar “Twitter’ın kullanımını daha kolay ve daha değerli hale getirmek istiyoruz, ve yıldızın bazen, özellikle yeni gelenlerin kafasının karışmasına yol açtığını biliyoruz,” dedi.

Kumar’a göre kalp simgesi, farklı dillerde, kültürlerde ve saat dilimlerinde aynı anlamı taşıyan evrensel bir işaret. Mobil cihazlarda henüz etkin hale gelmemiş görünen değişiklik, Twitter’ın web sayfasında devreye girmiş durumda.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac