Çatlak Dünya » Anasayfa » İnternet Haberleri

Twins or Not?: Hit olmaya aday yeni site!

6 Haziran 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 356 Kez Ziyaret Edildi.

2015060516360981272

Yaşınızı tahmin eden web sitesiyle interneti sallayan Microsoft, bu kez “benzerliğinizi” ölçüyor!

Microsoft’un Build 2015’te yaptığı tanıtımların arasında ortaya çıkardığı yüz algılama algoritmaları Project Oxford ve fotoğrafınızdan kaç yaşınızda olduğunuzu tahmin eden How-old.net, bir anda milyonlarca ziyaretçinin ilgi odağı olmuştu.

Şimdiyse Microsoft, aynı teknolojiyi iki kişinin ne kadar benzediğini bulmak üzere kullanıyor. Karşılaştırma için iki ayrı fotoğrafı siteye yüklemeniz gerekiyor. Bunun ardından sistem, benzerliği algılamak üzere yüzleri karşılaştırıyor. Yaş algılama deneyine göre daha isabetli çalıştığı gözlenen siteye bu adresten ulaşılabiliyor.

Microsoft’un bu siteyle, sadece algoritmalarının ne kadar iyi çalıştığını değil, onları projelerle bütünleştirmenin kolaylığını göstermek istiyor. Sitenin geliştiricisi Mat Velloso’nun tüm projeyi oluşturmasının sadece 4 saat sürdüğü söyleniyor.

Microsoft’un yüzleri karşılaştıran yeni web sitesi için tıklayın: Twins or Not? (İkiz misiniz, değil mi?)

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac