Çatlak Dünya » Anasayfa » Sosyal Medya

Tüm Tweet’lerinizi Tek Tıklamayla İndirin

20 Aralık 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 765 Kez Ziyaret Edildi.

Tüm Tweet'lerinizi Tek Tıklamayla İndirin

Twitter arşivinizi kolaylıkla indirmenizi sağlayacak yöntem sonunda herkesin kullanımına açıldı.

Twitter’dan kullanıcılara güzel haber. Twitter arşivinizi kolaylıkla indirmenizi sağlayacak yöntem sonunda herkesin kullanımına açıldı. Peki ama nasıl yapacaksınız? Yazımızda açıkladık.

Twitter’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu ve ilk etapta sınırlı sayıda kullanıcıya sunulan Twitter arşivinin indirilebilmesi hizmeti, sonunda tüm kullanıcılara açıldı. Hesabınızı açtığınız ilk günden itibaren gönderdiğiniz tüm Tweet’leri listeleyebilen bu hizmet Retweet’leri de içerisinde barındırıyor.

Tüm Tweet'lerinizi Tek Tıklamayla İndirin

Nasıl İndireceksiniz?

Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst  köşedeki butona tıklayarak veya doğrudan bağlantıyı kullanarak ayarlar sayfasına ulaşıyoruz. Açılan sayfanın en altında “request your Twitter archive” ibaresi bulunacaktır. Buradaki butona tıklayarak tüm arşivin zip olarak indirilmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer belirttiğimiz alanda arşivinizi indirebileceğiniz butonu göremediyseniz de endişelenmeyin. Twitter şimdilik sadece dil seçeneğini İngilizce olarak seçen kullanıcıların Tweet’leri indirebilmesine imkan tanıyor. Kademeli olarak diğer dil seçenekleri için de destek sağlanmış olacak.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac