Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Televizyon Rakip Tanımıyor

12 Eylül 2013 | Yazar: Umut Çanak | Yorum yok | 683 Kez Ziyaret Edildi.

Televizyon

Denetim, vergi, yönetim danışmanlığı ve kurumsal finansman alanlarında dünyanın en büyük profesyonel hizmetler firmalarından biri olan Deloitte, geçtiğimiz günlerde ‘Teknoloji ve TV: Güzel arkadaşlığın Devamı’ raporunu yayınladı. Teknolojinin, televizyon sektörü üzerindeki etkisinin tartışıldığı raporda, internete bağlı televizyonların gelişimi, teknoloji şirketlerinin televizyon endüstrisine yatırımları, televizyon ve teknolojinin ortak yaşam ilişkisi gibi konular ile son teknolojik gelişmelerle televizyonun geçerliliğini yitirip yitirmediği masaya yatırılıyor

Rapora göre, internete bağlı televizyonların kullanımının, Avrupa ülkelerinde giderek artmasına rağmen, genele yayılması ortalama 10 yıl sürebilir. Bu duruma televizyon üreticilerinin penceresinden baktığımızda ise piyasada internete bağlanabilme özelliği olan televizyonların bulunması satışları olumlu yönde etkileyecek gibi görünüyor. Raporda, teknoloji şirketlerinin içeriğe yatırım yapması öneriliyor. Öte yandan, önümüzdeki 10 yılda büyük bir davranış değişikliği görülmediği taktirde, televizyona karşı bir rakibin ortaya çıkması ya da televizyon sisteminin kırılması pek mümkün görünmemekle birlikte, televizyon endüstrisinin reklam ve abonelik ücretlerine yüzlerce milyar dolar katkı sağlamaya devam edeceği düşünülüyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Umut Çanak

http://mikrooplazmik.blogspot.com/ Kahramanmaraş'ta yaşıyorum. 2012 yılında "Web Programcılığı" bölümünden mezun oldum. Şu aralar üniversite sınavlarına hazırlanıyorum. Üniversitede ise "Görsel İletişim Tasarımı" bölümünü okumayı istiyorum.

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac