Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Telefonun Ardından Cebe Girecek Olan Cihaz: Mini Projeksiyon

24 Ağustos 2013 | Yazar: Umut Çanak | Yorum yok | 1.895 Kez Ziyaret Edildi.

cep projeksiyon cihazı

 

 
Telefonun ardından projeksiyon cihazı da cebe girecek. Cihazın ağırlığı sadece 110 gram. Günümüzün en çok kullanılan elektronik cihazları arasında yer alan iPad ve iPhone‘ler için cepte taşınabilir projeksiyon cihazı geliştirildi. Alman Aiptek firmasının geliştirdiği MobileCinema i50D, sadece 110 gram ağırlığında ve telefon veya tablet bilgisayarlardan aldığı görüntüleri duvara 152.4 santimetre büyüklüğünde,  yani 60 inç televizyon görüntüsü şeklinde net olarak yansıtıyor. Cep projeksiyon cihazının içindeki lümenin ömrü 20 bin saat ve 120 dakika boyunca aralıksız görüntü aktarabiliyor. MobileCinema i50D, ABD’de 250 dolardan satılıyor.

Yüzde 50 Daha Ucuz!

Şu anda piyasada bulunan standart projeksiyon cihazlarının fiyatları 500 dolardan başlıyor. Bunlardan yaklaşık yüzde 50 daha ucuza satılan mini projeksiyon  cihazları kolay taşınabilir olması nedeniyle de tercih edilme nedenleri arasında sayılıyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Umut Çanak

http://mikrooplazmik.blogspot.com/ Kahramanmaraş'ta yaşıyorum. 2012 yılında "Web Programcılığı" bölümünden mezun oldum. Şu aralar üniversite sınavlarına hazırlanıyorum. Üniversitede ise "Görsel İletişim Tasarımı" bölümünü okumayı istiyorum.

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac