Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Swatch’tan internetsiz akıllı saat!

28 Ekim 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 265 Kez Ziyaret Edildi.

2015101513030614788

Dev markanın yeni akıllı saatinin önemli bir eksiği var: İnternete bağlanmak!

Akıllı saat dünyasına Swatch Bellamy ile adım atmaya hazırlanan ünlü Swatch firması, “küçük bir farkı” da yanında getiriyor. Bu giyilebilir teknoloji ürünü saat, standart akıllı saatlerden biraz farklı çünkü kendisi internete bağlı değil. Hatta, dış görünüşüyle bir akıllı saate benzemediği bile söylenebilir. Bunun yerine hızlı ödemelere odaklanan saat, bir NFC (yakın alan iletişimi) çipine ev sahipliği yapmakta. Bu çip sayesinde de kullanıcıların bağlantısız terminallerden alışveriş yapması mümkün oluyor. Bu sistemin, Apple Watch‘un Apple Pay ile kullandığı sisteme benzediği söylenebilir.

Daha fazla işlevin eklenip eklenmeyeceği henüz belli değil ancak göründüğü kadarıyla firma, şimdilik basit bir cihaz sunmaktan memnun durumda.

Swatch Bellamy’nin dağıtımı yavaş bir şekilde gerçekleşecek ve ilk olarak Çin’de 2016 Ocak tarihinde satışa sunulacak. Daha sonrasında ise belli olmayan bir tarihte ABD ve İsviçre’de satışa başlanılacak. 

Ayrıca ürünün belli olmayan önemli bir özelliği daha bulunuyor: Fiyatı…

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac