Çatlak Dünya » Anasayfa » Yaşam

Stresli Erkek Kilolu Kadını Beğeniyor

22 Mart 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 87 Kez Ziyaret Edildi.

Stresli Erkek Kilolu Kadını Beğeniyor

Erkekler stresli olduklarında, kilolu kadınları daha çok beğeniyor, daha cazip buluyor.

Westminster üniversitesi bilim insanlarından Viren Swami’nin başkanlığında yürütülen ve sonuçları PLoS ONE’da yayımlanan araştırmada, Avrupa ülkelerinden gelen denekler iki gruba ayrıldı.
 
Bir gruptan, stres ortamı oluşturabilmek için jüri önünde konuşma yapmaları ve matematik soruları çözmeleri istendi. Kısa bir aradan sonra deneklere zayıf ve kilolu kadınlara ait fotoğraflar gösterilerek, deneklerden ideal vücudu, ayrıca en çekici kadın fotoğrafını seçmeleri talep edildi.
 
Kontrol grubuna ise fotoğraflar, stres ortamı olmadan gösterildi.

Stres testi yapmak için tıklayınız.
 
Stres altındaki erkekler, diğer gruptan daha fazla, kilolu kadınları beğendiklerini belirtti. En çekici olarak da kiloluları seçti.
 
Deneklerin seçiminde rol oynayabilecek yaş, kilo, açlık gibi faktörleri en aza indirgeyen bilim insanları, tercihte stres durumunun etkili olduğunu bildirdi.
 
Bilim insanları, insanların stres altındayken güvende olma ihtiyacının arttığını, kilolu kadınların yeterli gıdaya ulaşımı, sağlığı ve üremeyi sembolize ettiği için tercih edildiğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac