Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Sony’den hassas 4K ağ kamerası SNC-VB170

16 Nisan 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 37 Kez Ziyaret Edildi.

Sony'den hassas 4K ağ kamerası SNC-VB170

Sony, en hassas 4K’lı ağ kamerası SNC-VB170’i tanıttı.

Yeni SNC-VB770 kamera, hepsi Sony tarafından geliştirilen görüntü işleme teknolojisi ve tam kare 35 mm Exmor sensörüyle yüksek çözünürlük ve hassasiyete ek olarak düşük parazit seviyeleri sunuyor. Sensör, geleneksel kamera sensörlerine kıyasla daha az parazitle çok daha fazla ışık yakalayarak hassasiyeti önemli oranda geliştiriyor. Böylece insan gözünün göremediği neredeyse zifiri karanlık ortamlarda düşük ışık performansı elde ediliyor.

SNC-VB770, Sony’nin yüksek performanslı E yuvalı lens serisini destekliyor. Geniş açıdan telefotoya birçok lens seçeneği barındıran seri; şehir, taşımacılık, liman veya kritik altyapı gibi izleme uygulamaları ile web çekimleri, doğa çalışmaları veya bilimsel uygulamalar gibi çeşitli video yakalama uygulamalarına kolayca entegre oluyor.  Sony Profesyonel Avrupa Video Güvenlik Ürün Müdürü Roger Lawrence “SNC-VB770, Sony’nin görüntü sensörü alanındaki gücünü alıp bu uzmanlığı ticari video yakalama sektöründeki yeni uygulamalara uyguluyor. Işığın az olduğu durumlara yalnızca gece rastlanmaz. Müzelerde, hayvanat bahçelerinde ve başka kentsel ve ticari alanlarda bu durumla 7/24 karşılaşılabilir. Bu yeni kamera ve genişleyen 4K ağ modelleri yelpazemiz, zorlu yakalama gereksinimlerini karşılamaları için kullanıcılara daha fazla seçenek sunuyor.” şeklinde konuştu.

Güvenlik profesyonelleri 4K teknolojisinin sunduğu olağanüstü ayrıntıyla (Full HD’den 4 kat daha fazla ayrıntı) örneğin geniş alan izlemelerinin boyutunu büyütebilecek ve yüz ya da arabanın plaka numarası gibi sahnenin en küçük parçalarını yakalayabilecek, büyütebilecek ve inceleyebilecek. Üstelik bunların hepsini tek kamerayla yapabilecekler. Yeni kamera, paraziti etkili biçimde azaltmak amacıyla desenleri (kenarlar, dokular ve mavi gökyüzü gibi aynı renkteki alanlar gibi) temel alarak görüntüleri seçici bir şekilde alanlara bölen alana özel parazit azaltma teknolojisini kullanıyor. Buna ek olarak ayrıntı üretme teknolojisi görüntü kalitesini daha da geliştiriyor.

35 mm tam kare sensörün performansını en üst düzeye taşımak için optimize edilen E yuvalı lensler, yüksek çözünürlüğü merkezden lensin çevresine kadar görüntü alanının tamamında koruyor. Kameranın Akıllı Kırpma özelliği, kullanıcıların görüntünün tamamını yakalarken eş zamanlı 3 veya 5 adet video akışıyla aynı anda birden fazla görüntüden doğal 4K çözünürlükte görüntü kırpmasına olanak tanıyor.

Akıllı Kırpma özelliğinin statik ve dinamik olmak üzere iki modu bulunuyor. Kullanıcılar “statik” modunu seçtiklerinde tek sahnedeki birden fazla belirli alanı görebiliyor. Aynı anda hem genel görüntüyü hem de kırpılan alanların ayrıntılarını yakalayabiliyorlar. “Dinamik” mod ise hareket eden nesneleri otomatik olarak algılamak, kırpmak ve takip etmek için akıllı hareket teknolojisini kullanıyor.

Akıllı Sahne Yakalama; zamana, havaya ve aydınlatma koşullarına bağlı olarak görüntü kalitesini (parlaklık ve renk) otomatik olarak ayarlıyor ve uyarlıyor. Kamera ayrıca kullanıcıların parametre ön ayarlarını en iyi ayarlar için özelleştirmesine imkân tanıyor. Gece veya gündüz en iyi görüntü kalitesini elde etmek için birden fazla görüntü yapılandırması kaydedilip manuel olarak (Görüntü Profili modunu kullanarak) veya zamanlayıcıya göre (Görüntü Profili Zamanlayıcı) değiştirilebiliyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac