Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

SMS Devri Bitiyor

23 Şubat 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 506 Kez Ziyaret Edildi.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, akıllı cep telefonları kullanıcıları sms’i bırakıp mesajlaşma uygulamalarına yönelmeye başladı.

Teknokopat En Son Teknoloji Haberleri ve Güncel Sosyal Blog

Türkiye kaynaklı teknoloji haberleri sitesi Teknokopats’ın haberine göre, bu yıl GSM operatörlerinin 32.5 milyar dolar kaybı olacak. İnternet üzerinden haberleşme uygulamalarının herhangi bir ücreti olmadığından kullanıcılara oldukça cazip gelmekte.

Amerika’da bir çok GSM operatörü müşteri kayıp etmemek adına sınırsız SMS tarifeleri ile kullanıcılarını bünyelerinde tutmaya çalışıyor. SMS’in kâr oranından bahsetmemiz gerekirse eğer, operatörler için %100’e yakın bir kâr marjı olduğunu belirtebiliriz.

Operatörlerin yıllık SMS tarafından gelen gelirleri toplamda 100 milyar Amerikan Doları’ndan fazla olduğu biliniyor. İnternet teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte ileride GSM operatörlerinin SMS ve konuşma paketleri yerine yalnızca internet paketleri satacakları ön görülüyor. Oldukça düşen SMS kullanım oranının ardından şebeke üzerinden konuşan kullanıcıların sayısı da oldukça düşmüş durumda.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac