Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Şimdi de çalışmayan S Pen sorunu!

19 Şubat 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 67 Kez Ziyaret Edildi.

Şimdi de çalışmayan S Pen sorunu!

Ne kadar yaygın olduğu bilinmiyor ancak Note 5’in kalemiyle ilgili bir başka ciddi sorun daha var!

Galaxy Note 5’in ters takıldığında yuvasından bir daha çıkmayan kalemiyle ilgili haberleri çoğumuz duyduk. Samsung’un bu durumu donanımda yaptığı bir değişiklikle çözdüğü, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Ancak anlaşılan, S Pen’le ilgili sorunlar burada bitmiyor.

Bazı kullanıcılar, S Pen’i Note 5 içerisinden çıkarıp kullanmaya başladıklarında ekranın kaleme tepki vermediğini söylüyorlar. Sorunu cihazı yeniden başlatarak çözmeyi deneyen bir kullanıcı, bu işlemin ardından kalemin cihazda olup olmadığının da algılanmadığını söylüyor. Kullanıcı, sorunun yazılımla ilgili olmadığını doğrulamak için S Pen güç tasarrufu işlevini kapatmayı da denemiş.

Bazı durumlarda kalemin çıkarıldığının bir dakika sonra algılandığı, bu durumun kalemi kullanmaya engel olduğu söyleniyor. Bu XDA forum başlığı altında da konuşulan sorunun ne kadar yaygın olduğu şimdilik belli değil. XDA’daki kullanıcılar, sıfırlamanın sorunu çözmediğini, tek çözümün telefonun değiştirilmesi olduğunu iddia ediyorlar.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac