Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Scarlett Johansson değil; robotu…

6 Nisan 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 113 Kez Ziyaret Edildi.

Scarlett Johansson değil; robotu...

Eğer siz de bir Scarlett Johansson hayranıysanız, bu robota inanamayacaksınız!

Robotlar giderek daha da gerçekçi bir hale geliyor. Ancak gerçek bir insana benzedikleri zaman durum biraz garipleşebiliyor. 

Bahsettiğimiz robotun Hong Kong merkezli üreticisi, droid’in bir Hollywood yıldızından esinlenerek hayata geçirildiğini söylüyor ancak isim vermiyor. Yine de ortaya çıkan robota baktığımızda, Scarlett Johansson’u görür gibi olduğumuz bir gerçek. Robot, 3D yazılmış parçalar ve silikon deri ile üretilmiş durumda ve sınırlı vücut hareketine sahip.

Scarlett Johansson değil; robotu...

Robot, gülümsemek ve göz kırpmak gibi yüz ifadelerini ses komutlar ile gerçekleştirebiliyor; ellerini korkutucu sayılabilecek bir şekilde hareket ettirebiliyor ve “Hehe” veya “Teşekkürler” gibi küçük ifadelerde bulunabiliyor.

Üreticinin, programlama yeteneğini tamamen kendi geliştirdiğini söylediği düşünülürse, bunun oldukça etkileyici olduğu söylenebilir. Tabii ki bu durum, ortaya çıkan “ürünü” daha az “ürpertici” yapmıyor…

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac