Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Saydam cep telefonu gerçek oldu!

11 Şubat 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 725 Kez Ziyaret Edildi.

Saydam cep telefonu gerçek oldu!

Arkası görünen bir telefona sahip olmak ister miydiniz? Dünyanın ilk saydam telefonu ile tanışın!

Henüz ne işe yarayacağını tam olarak kestiremesek de, firmalar esnek cep telefonları gibi farklı şekillerde telefonların prototiplerini deniyorlar. Şimdi ise Polytron adındaki bir şirket, tamamen şeffaf bir “telefon” prototipini ortaya çıkardı.

İçindeki microSD, pil ve küçük bir devre kartı dışında her şeyi saydam olan akıllı cebin arkasını rahatlıkla görmeniz mümkün. “Smart Glass” adındaki bir teknolojiyi temel alan prototipin gücünü kapattığınızda saydam olmayan bir hale geliyor. Açtığınızda ise tahmin edebileceğiniz gibi cihazın büyük bir kısmının arkası görünüyor. İşlevleri şu an oldukça kısıtlı olan prototipin çalışır durumda bir donanımı ve yazılımı bulunmuyor.

Saydam bir cep ekranının ekrandaki görüntüleri görünmez hale getirmekten başka ne işe yarayacağı şimdilik tartışma konusu. Ancak teknoloji, otomobil sektöründe kendine yer edinebilir.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac