Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Samsung’tan telefonlar için SSD!

12 Ocak 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 155 Kez Ziyaret Edildi.

2016010514254725372

Telefonunuzun depolama alanı size yetmiyorsa, microSD slotunuz da yoksa, bu SSD emrinizde!

Telefonunuzun microSD kart yuvasına sahip olmaması canınızı sıkıyorsa, Samsung’un sizin için geliştirdiği özel bir harici SSD var.

CES 2016’da tanıtılan harici SSD T3, laptop’unuz, PC’niz, tabletiniz veya akıllı telefonunuz için 2TB’a kadar harici depolama alanı sunabiliyor. Avuç içinize sığan boyutlardaki (74 x 58 x 10.5mm) sürücü, Samsung’un Vertical NAND (V-NAND) teknolojisini kullanarak verilerinizi dar alana sığdırmayı başarıyor. Normal sabit disklere göre daha dayanıklı olan SSD T3, yaklaşık 50 gram ağırlığında ve 1.500 G’ye kadar kuvveti kaldırabiliyor, 2 metreye kadar mesafeden düşmelere dayanabiliyor. T3, hassas verilerinizi AES-256 şifrelemesiyle koruyabiliyor.

Cihazlarınızla USB 3.1 Type C veya USB 2.0 üzerinden bağlanabilen Samsung SSD T3, 250GB, 500GB, 1TB ve 2TB kapasitelerinde satışa sunulacak. Samsung’un en son telefonları USB-C portuna sahip değiller.Galaxy S7USB-C portuyla gelirse, bu cihazla uyumlu olacak demektir.

Fiyatları henüz duyurulmayan SSD T3, ABD, Çin, Kore ve belirli Avrupa ülkelerinde önümüzdeki ay satışa sunulacak.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac