Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Samsung’dan büyük ekran ve kameralı buzdolabı

11 Ocak 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 173 Kez Ziyaret Edildi.

2016010511095430299

Samsung’un akıllı buzdolabının üzerinde dev bir ekran; içerisinde çok sayıda kamera var!

CES etkinliği her zaman için Samsung ve LG’nin ilginç ürünlerini vurguladığı bir platform olmuştur. Samsung bu yıl fuarda yeni bir “Family Hub” buzdolabı sergileyecek.

Etkileyici bir görünüme sahip olan model 21.5 inçlik 1080p ekrana sahip ve içindeki kameralarla gıdaların durumunu gerçek zamanlı olarak izleyebilmenizi sağlıyor. Hatta alışveriş sırasında evde neyin eksik olduğunu görebilmeniz için bir akıllı telefon uygulaması ile uzaktan buzdolabı içeriğini kontrol edebiliyorsunuz.

Cihaz bazı yiyeceklerin azalması durumunda satın alınması gerektiğini haber verebildiği gibi Kore’de geçerli olmak üzere anlaşmalı distribütörler aracılığıyla indirimli ürünler sipariş edilebilmesini sağlıyor. Üzerinde yer alan ekranı ise web sayfaları, yemek tarifleri ve daha fazlası görüntülemek için kullanabiliyorsunuz.

Samsung'dan büyük ekran ve kameralı buzdolabı

Kapıya monte edilmiş bir çift hoparlör ile sevdiğiniz radyo istasyonlarını dinleyebileceğiniz gibi akıllı telefon uygulamasıyla ailenizin gıda alımını yönetebilir, ekrana notlar ve mesajlar bırakabilirsiniz.

Samsung yeni nesil akıllı buzdolabının fiyatını veya ne zaman piyasaya sürüleceğini söylemedi. Ancak şüphesiz ki ürün dünyaya açılmadan çok daha önce Kore’de tüketicilere sunulacak. Önümüzdeki günlerde bu konularda daha aydınlatıcı bilgilere sahip olmayı umuyoruz.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac