Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Samsung, metal bir ceple karşımıza çıkabilir

3 Ağustos 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 261 Kez Ziyaret Edildi.

2014080111145180172

Samsung, bu yıl bitmeden, bir türlü vazgeçemediği plastik inadından vazgeçebilir!

Samsung, bu sene “plastik olmayan” bir telefon üreteceğinin işaretini sonunda verdi.
Samsung’un Galaxy cepleri, her ne kadar kaliteli olsalar da, plastik gövdeleri nedeniyle kullanıcılarında “ucuz telefon” hissi uyandırabiliyorlar. HTC gibi bazı rakiplerin üst düzey telefonlarının kasalarında metale yer vermesi ise Samsung hayranlarının uzun süredir firmayı baskı altında tutmalarına yol açıyordu. Şimdiyse Samsung Mobile başkan yardımcısı Kim Hyun-joon,Wall Street Journal’ın haberine göre yatırımcı ve analistlere yaptığı açıklamada bu sene iki cep daha piyasaya süreceklerini, bu telefonlardan birinin “yeni maddelerden” üretileceğini söyledi.
Bahsedilen bu iki cepten birinin büyük bir telefon olacağı (muhtemelen Galaxy Note 4) söyleniyor. Diğer telefon ise Galaxy S5’in metal kenarlarla kaplanmış, plastik kapaklı sürümü Galaxy Alpha olabilir. Samsung, çeyrek gelirlerinde düşüş yaşadığını göstermişti. Firma, metal veya kısmen metal cihazlarla rakipleri karşısında gücünü tazelemeye çalışmak istiyor olabilir.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac