Çatlak Dünya » Anasayfa » Android

Samsung Gear 2’ye Android Wear yüklediler!

29 Nisan 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 316 Kez Ziyaret Edildi.

2015042716583416472

Aslında Samsung’un kendi yazılımı Tizen’le çalışan Gear 2’ye Android Wear’ı yüklemeyi başardılar!

Samsung‘un Gear 2 akıllı saatini satın aldıktan sonra, kalbiniz birden Android Wear ile çalışan Gear Live‘a kaydıysa, sizin için yeni bir çözüm var.

XDA üyesi biktor_gj, dört ay süren çalışmaların ardından Gear 2’ye Google’ın Android Wear işletim sistemini yüklemeyi başardı. Şu an için yalnızca dokunmatik ve kısıtlı Bluetooth desteği sunan modifikasyon, tahmin edeceğiniz üzere kusursuz olmaktan uzak. Android Wear platformunun Android’de olduğu gibi açık kaynak kodlu projesi bulunmadığından, ses ve hareket sensörü gibi özellikler henüz çalışmıyor.

Eksiklikleri kapatmak muhtemelen çok kolay olmayacak ancak biktor, sorunları çözeceğinden umutlu. Her şeye rağmen modifikasyon, saat üzerinde Samsung’un yazılımına muhtaç olmadığınızı ispatlıyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac