Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Samsung Artık Kaçak Getirilen Cihazlara Güncelleme Vermeyecek

5 Şubat 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | 3 yorum | 4.449 Kez Ziyaret Edildi.

Samsung Artık Kaçak Getirilen Cihazlara Güncelleme Vermeyecek

Akıllı telefon devi yeni bir güncelleme servisi getiriyor. Galaxy S IV’de denenecek bu servis bazı yaptırım ve tedbirleri beraberinde getiriyor.

Ülkemizdeki akıllı telefon pazarı oldukça uzun bir süredir eleştiriliyor. Herhangi bir akıllı telefon ülkemizde neredeyse diğer tüm ülkelerden daha pahalıya satılıyor ve kullanıcılar da bu durumu aşmak için farklı yollar deniyor. Bunlardan birisi de cihazı yurtdışından getirmek veya getirtmek oluyor. Ancak bu durum akıllı telefon devlerinin o ülkede satılan net cihaz sayısında karışıklığa yol açıyor.

Bu duruma bir çare bulmayı hedefleyen Samsung da yeni bir güncelleme servisi üzerinde çalışıyor. Bu serviste, IMEI tabanlı bir takip durumu olacak ve Samsung her ülkede güncellemeyi kontrol altında tutacak. Bu sayede güncellemelerin daha kontrollü ve hızlı bir şekilde verilmesi ve kesin satış rakamlarına ulaşılması sağlanacak. Ancak bu sistemin olması için telefonların ayarlar kısmındaki güncelleme uyarıları kaldırılacak. Tabii hal böyle olunca kullanıcılar da kafalarına göre güncelleme yapamayacak.

Bu durum ilk etapta yurtdışından akıllı telefon getirip bu durumu ticarete döken insanların önünü kapatacakken yurtdışından telefon alıp kendi ülkesinde kullanmak isteyenlerin de önüne engel koymuş olacak. İddialara göre bu servisin ilk olarak Samsung’un şu an için en çok beklenen cihazı Galaxy S IV’de denenecek.

Bu sistemin iyi ve kötü yanları bulunuyor. Bakalım kullanıcılar bu servisin hayata geçmesi halinde nasıl bir tepki verecek. Siz bu servise nasıl bakıyorsunuz? Görüşlerinizi yorum olarak atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
  Gelen Aramalar 
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac