Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Rüyalarınızı kontrol eden uygulama!

13 Nisan 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 1.235 Kez Ziyaret Edildi.

İngiliz bilim adamı tarafından tasarlanan bu uygulama, uyku düşkünlerine daha keyfili bir rüya deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Hertfordshire Üniversitesi profesörlerinden olan araştırmacı tarafından yaratılan Dream: ON, daha önce Japon araştırmacılar tarafından duyurulan Yumemiru adlı uygulama ile bir hayli benzerlik göstermekte. Uygulamanın yaratıcısına göre Dream: ON, iPhone’unuzu adeta bir “rüya fabrikası” haline getiriyor. Söz konusu uygulama siz uyurken çıkarttığı bir takım seslerle bilinçaltınıza etki ederek önceden seçtiğiniz konuya ilişkin rüya görmenizi sağlıyor.

Dream: ON uygulamasının yaratıcısı, kötü bir günün ardındaki temel faktörün gece görülen kötü bir rüyanın olabileceğini ve bu durum kişinin üretkenliğini düşürerek gerek iş gerek özel hayatından aldığı keyfin azalmasına neden olduğunu belirtiyor. Bunlara ek olarak söz konusu uygulama 10.000 denek üzerinde test edilme aşamasında. Yüksek bir başarı oranı elde etmesi halinde bir hayli popüler olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac