Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Razer DeathStalker Ultimate sini Tanıttı

17 Ağustos 2012 | Yazar: Mikail Karaıslı | 1 yorum | 1.684 Kez Ziyaret Edildi.

Bilgisayar oyuncuları tarafından yakından tanınan Razer, en yeni oyuncu klavyesi DeathStalker Ultimate’in basın duyurusunu yayınladı.
Bazı dizüstü bilgisayar modEllerinde tercih edilen ”Chiclet” tarzı tuş takımına sahip DeathStalker, 4.05-inç boyutunda dokunmatik ekranıyla, Switchblade kullanıcı arayüzü teknolojisiyle ve üzerinde bulunan 10 adet LED ekranlı, dinamik, 80 Hz tepki süreli tuşlarla ön plana çıkıyor.
Klavyenin 4.05-inç’lik dokunmatik ekranının farklı fonksiyonları bulunuyor. Ekran, çoklu dokunmatik trackpad olarak kullanılabiliyor, oyun içiönemli bilgiler ekrandan takip edilebiliyor Veya Razer’ın özel uygulamalarında kontrol sağlanabiliyor. Bu uygulamalardan bazılarına geri sayım sayacı, Gmail, Facebook, internet tarayıcı, ScreenShot, Twitter, Youtube ve saat örnek verilebilir. Seçilen uygulamaya veya desteklenen oyuna göre renkli LED ekranlı tuşlardaki görüntü ile fonksiyon değişmekte.
1000 Hz raporlama hızı, örgülü kablo ve programlanabilir tuşlar sunan klavyenin tuş takımının rengi değiştirilebiliyor. Bu bilgilere ilave olarak 10 tane tuşa aynı anda basılsa dahi tüm tuşlar ayrı ayrı algılanıyor. Klavyede oyun modunun unutulmadığını görmekteyiz. Oyun modu açıkken oyun keyfinin yanlışlıkla bölünmemesi için Windows tuşu, Alt+F4 ve Alt-Tab komutları devre dışı bırakılıyor. Razer’ın bulut tabanlı Synapse 2.0 yazılımı sayesinde klavyedeki ayarlarınız ve profilleriniz bulut tabanlı bir sunucuya kaydediliyor. Klavyeyi farklı bir bilgisayarda kullanmakistediğinizde önceden kaydedilen ayarları sunucudan indirebiliyorsunuz.
Razer, DeathStalker Ultimate’i eylül ayında, ABD’de 249.99$’dan, Avrupa’da 249.99 Euro’dan satmayı planlıyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mikail Karaıslı

Ben Mikail, Denizli'de doğudum.Webmasterliğe merakım 2007 de başladı.Ve tabi Bedava Sitemle baş koydum bu yola arada yoluma zorluklarda cıksa site işinin peşini bırakmadım. İlk sitem ''MikoSanil'di uğraştım biraz bazı sitelerde yazarlık yaptım . Geçen senelerde "E-ticaret" siteleri tasarlayıp satışa sundum. Ve gayette başarılı oldum. Hayatta Bir Fark Yaratmak İçin Uğraşıyorum...

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac