Çatlak Dünya » Anasayfa » Yaşam

Pürüzsüz ve Muhteşem Bir Cilt İçin Banyo Yağları

28 Şubat 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 92 Kez Ziyaret Edildi.

Pürüzsüz ve Muhteşem Bir Cilt İçin Banyo Yağları

Kıymetli zamanınızı rutin cilt bakımına harcayıp güzelliğinizi nasıl koruyabilirsiniz? Banyo yağları sizin için en iyi seçenek olabilir? Banyo yağları zarar görmüş ve kuru cildinizi nemlendirmek için muhteşem bir yoldur. Aynı zamanda banyonuzu hem şifalı hem de aromatik yapmak için de en iyi yollardan biridir.

Kıymetli zamanınızı rutin cilt bakımına harcayıp güzelliğinizi nasıl koruyabilirsiniz? Banyo yağları sizin için en iyi seçenek olabilir?

Banyo yağları zarar görmüş ve kuru cildinizi nemlendirmek için muhteşem bir yoldur. Aynı zamanda banyonuzu hem şifalı hem de aromatik yapmak için de en iyi yollardan biridir.

Banyonuza yağ eklediğinizde, kuru, stres altında ve zarar görmüş olan cildinizi besleyerek yumuşatır.

Banyonun ılıklığı yağın vücudunuz tarafından emilmesini sağlar ve cildinize muhteşem bir nemlendirici etki verir.

Banyo yağları temel olarak bitkilerden çıkarılan uçucu aroma içerikleri olan konsantre haline getirilmiş herhangi bir su itici solüsyon olabilir. Basit bir şekilde eter yağlar veya karanfil yağı gibi çıkarıldıkları bitkinin yağı olarak bilinebilirler.

Banyo yağları çeşitli şekillerde bulunmakta ve pek çok farklı yolda sunulabilirler. Ayrıca evinizde, dilediğiniz etkiyi gösteren ve cildinize tam olarak uyan kendi banyo yağınızı da hazırlayabilirsiniz.

Tüm cilt tipleri için çiçekli banyo yağları!

Çiçekli banyo yağı normal ciltlerden kuru cilt tiplerine kadar daha iyi bir nemlendirme etkisi sağlar ve hazırlanması en fazla 5 dakika sürer. Burada size muhteşem bir çiçekli parfüm çeşidi hazırlamak için kolay bir işlem sunuyoruz. Bu kolay çiçekli banyoyu deneyin ve harika etkisini yaşayın.

Jojoba yağı, baz yağı olarak sizin için iyi bir seçenek olabilir; çünkü buzdolabında saklanmasına gerek yoktur ve aynı zamanda bozulmaz. Hatta üzüm tohumu yağı da masaj için baz yağı olarak kullanılabilir; çünkü cildinizin bebek cildi yumuşaklığında olmasına yardımcı olabilir.

¾ bardak jojoba yağı, ½ çay kaşığı gül ve lavanta uçucu yağları, ¼ çay kaşığı ylang ylang uçucu yağı ve 1 çay kaşığı ıtır uçucu yağını alın. Şimdi jojoba yağını uçucu yağlarla karıştırın ve ağzı iyice kapanan bir şişede karıştırıp karanlık bir yerde saklayın. Banyonuzu her doldurduğunuzda, banyonuza bu solüsyondan 2 çay kaşığı ekleyin. Bu banyo yağları, cildiniz tarafından emilerek daha iyi bir nemlendirme etkisi yaratabilir.

Bu banyo yağı ürünleri çoğu kozmetik mağazasında mevcuttur. Bu nedenle, cilt tipinize uyan ve cildinizin hassas olmadığı banyo yağlarını veya cilt bakım ürünlerini almanız tavsiye edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac