Çatlak Dünya » Anasayfa » İnternet Haberleri

PSN hack’lendi, normale döndü!

8 Aralık 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 435 Kez Ziyaret Edildi.

2014120812182852372

Japon devinin sabah saatlerinde yaşadığı krizin arkasından, tanıdık bir hacker grubu çıktı!

Hacker saldırılarından bir türlü kendini kurtaramayan Sony’nin PSN hizmetinin, bu sabah yaşanan yeni bir saldırı sonucunda çöktüğü bildirildi. PlayStation Network, şu an itibariyle tekrar çalışır hale gelmiş durumda.
Bugün PlayStation Network’te yaşanan sorunlar, kullanıcıların hizmete oturum açmasını ve dolayısıyla onu kullanmasını engellemişti. Bunun üzerine Sony, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada sorundan haberdar olduğunu ve onu gidermek üzere çalıştığını söylemişti. Sony’den hemen önceyse hacker grubu Lizard Squad, hizmeti kullanılmaz hale getiren tarafın kendisi olduğunu şu tweet’le ileri sürmüştü: “PSN Login #offline #LizardSquad”
Aynı grup, birkaç gün önce Microsoft’un Xbox Live hizmetinde yaşanan sorunları da üstlenmişti. Xbox Live Status sayfası, Microsoft’un hizmetinin hala kısıtlı olarak sunulduğunu gösteriyor.
Sony’nin AskPlayStation Twitter hesabına göre PlayStation Network, şu an itibariyle normal işleyişine geri dönmüş durumda.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac