Çatlak Dünya » Anasayfa » Genel

Project Ara, piyasaya çıkmadan öldü!

12 Eylül 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 4 Kez Ziyaret Edildi.

Project Ara, piyasaya çıkmadan öldü!

Google’ın modüler telefon projesi Project Ara, görünüşe göre daha piyasaya bile çıkamadan tarih oluyor!

Google’ın uzunca bir süredir üzerinde çalıştığı modüler telefon projesi Project Ara, gelen haberlere göre rafa kaldırılmış olabilir. Reuters’in haberi, bu kararın çoktan alındığına işaret ediyor.

Henüz Google tarafından bir açıklama yapılmış olmasa da, şirketin bir süredir projeyi durdurmayı düşündüğü biliniyordu. Her ne kadar Project Ara için ilk mühendislik örneklerinin sonbaharda geliştiricilere gönderileceği daha önce açıklanmış olsa da, bu kararla birlikte, sonbahar planı da tarihe karışmış oluyor.

Google, Project Ara telefonlarını kendisi geliştirmeyecek olsa da, projenin önü tamamen kapanmış değil. Project Ara konsepti, diğer telefon üreticileri tarafından ilgi görüyorsa, birine lisanslanabilir. Ama modüler Ara telefonlarını Google’ın üretmeyeceği kesin gibi görünüyor.

TECHnalysis Research’ten Bob O’Donnell, Project Ara için alınan iptal kararını şu şekilde değerlendiriyor: “Bu bir denemeydi ve görünüşe göre başarısız oldu. Google, artık önündeki diğer projelere yönelmeyi seçti.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac