Çatlak Dünya » Anasayfa » Android

Pilinizi doğru kullanın!

12 Mart 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 703 Kez Ziyaret Edildi.

Pilinizi doğru kullanın!

Uzun ömürlü olması için, cep telefonu pilinizi ne sıklıkta şarj etmelisiniz?

Google Play’de hangi uygulamalarınızın ne kadar pil harcadığını size gösterecek çok sayıda uygulama var. Bunu tabii ki herhangi bir uygulama kullanmadan, Android’in kendi ayarları içerisinden de görmeniz mümkün. Battery Doctor ise bu işlerin yanısıra size pilinizi doğru biçimde şarj etmeniz için önerilerde bulunuyor.

Battery Doctor, pilinizi tavsiye edilen şekilde kullanmanıza izin veriyor, pilinizin belirli bir seviyenin altına düşmesine izin vermemesi gibi. Uygulama size sadece pilinizin yüzde 65’inin dolu olduğunu göstermiyor, aynı zamanda kaç dakika veya kaç saat sonra şarj etmenizin gerektiğini de söylüyor.

Uygulama içerisinde pil kullanımınızı optimize etmeye yönelik birçok araç ve bilgi yer alıyor. Ücretsiz olarak sunulan Battery Doctor’den faydalanarak pil ömrünüzü uzatmanız, pilinizin sağlığını daha iyi korumanız mümkün hale geliyor.

Battery Doctor QR Kodu

Google Play: Battery Doctor

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac