Çatlak Dünya » Anasayfa » İnternet Haberleri

Outlook 6 Ayda 60 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

19 Şubat 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 555 Kez Ziyaret Edildi.

Outlook 6 Ayda 60 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Microsoft resmi blogunda e-posta servisi Outlook’un önemli bir kilometre taşını geride bıraktığını duyurdu.

Bildiğiniz üzere bundan 6 ay önce Microsoft popüler e-posta servisi Hotmail ile bağlarını koparmış modern metro arayüzüne sahip Outlook’u kullanıcıların hizmetine sunmuştu. Şimdi ise 6 ay sonra Microsoft resmi blogunda e-posta servisi Outlook’un 60 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

Önemli bir kilometre taşını geride bırakan Outlook’un yanında kullanıcılarına Hotmail’in gidişatı hakkında da bazı bilgiler veren Microsoft, tüm Hotmail kullanıcılarının yaz döneminde Outlook’a aktarılacağını belirtti. Şimdiye kadar ön izleme modu olarak bilinen preview modunda bulunan Outlook’un artık final moduna geçtiği belirtildi.

Öte yandan Microsoft, Hotmail’den Outlook’a henüz geçiş yapmamış milyonlarca kullanıcı için geçişi yazın yapacağını açıkladı ancak Hotmail uzantısının hala e-postalarda kullanılabileceğini de belirtti. Yani bu geçiş şimdilik arayüz ve platform olarak yapılmış oldu. Tabii bu bu yıl için geçerli olan plan. Önümüzdeki yıllarda ise Hotmail’in tamamen kapatılacağı düşünülüyor. Siz Microsoft’un Messenger ve Hotmail gibi eski ancak popüler hizmetlerini kapatmasını nasıl karşılıyorsunuz?

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac