Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

Oturma odanız hacklenmiş olabilir

27 Ağustos 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 528 Kez Ziyaret Edildi.

2014082601052645785

Eviniz siber saldırılara karşı güvende mi dersiniz? Belki de durum çok vahimdir…

Kaspersky Lab Güvenlik Analisti David Jacoby, evinin siber güvenlik açısından ne kadar güvenli olduğunu anlamak amacıyla kendi oturma odasında bir deney gerçekleştirdi. Siber saldırılara karşı zayıf olup olmadıklarını anlamak için ağ bağlantılı Akıllı TV’ler, Blu-ray oynatıcı vb. gibi ev eğlence cihazlarını kontrol etti. Ve saldırılara karşı çok zayıf olduklarını gördü.
İncelenen iki ağ bağlantılı depolama modeli, farklı tedarikçilere aitti, bunlar bir Akıllı TV, bir uydu alıcısı ve bağlantılı bir yazıcıydı. Araştırmasının sonucu olarak David Jacoby, ağa bağlı depolarda 14 zayıf nokta bulmayı başardı, bu zayıf noktalardan biri Akıllı TV’de, potansiyel olarak gizli pek çok uzaktan kumanda fonksiyonu ise yönelticide bulundu.
Gizlilik ilkesi doğrultusunda Kaspersky Lab, zayıf noktaları kapatan bir güvenlik yaması piyasaya sürülene kadar ürünleri araştırmaya tabi olan tedarikçilerin adlarını açıklamayacak. Ancak bütün bu tedarikçiler, zayıf noktaların varlığından haberdar edildi. Kaspersky Lab uzmanları, keşfettikleri bütün zayıf noktaları ortadan kaldırmak için tedarikçilerle yakın işbirliği içinde çalışıyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac