Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

Opera ücretsiz VPN özelliğiyle donatıldı!

27 Nisan 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 27 Kez Ziyaret Edildi.

Opera ücretsiz VPN özelliğiyle donatıldı!

Popüler tarayıcının son sürümü, diğer web tarayıcılarının canını sıkacak bir özellikle geliyor!

VPN işlevini web tarayıcısına entegre eden Opera, rakipleri karşısında önemli bir adım attı.

VPN (sanal özel ağ), web’de dolaşırken güvenlik ve gizlilik seviyenizi artırmanıza, bölgesel kısıtlamaları atlayabilmenize izin veriyor. Opera’nın son sürümü, bu işlevselliği beraberinde getiriyor.

Opera’nın VPN işlevi, 256-bit şifreleme kullanıyor ve firmaya göre ücretli VPN’ler ile aynı seviyede güvenlik sağlıyor. Sunulan işlevler arasında IP’nizin gerçekten gizlenip gizlenmediğini kontrol etme, izleme cookie’lerini engelleme, konumunuzu değiştirme ve bölgeye yönelik kısıtlamaları aşabilme var. Güçlü şifreleme, özellikle herkese açık Wi-Fi ağlarında araya girip verilerinizi okumak isteyenlerden sizi koruyabilir.

Opera ücretsiz VPN özelliğiyle donatıldı!

Opera’nın son sürümündeki VPN’i etkinleştirmek için Ayarlar’ı açın ve “Gizlilik ve Güvenlik” üzerine tıklayın. Şu an sadece ABD, Kanada ve Almanya konumlarını seçebiliyorsunuz, ancak bu konumların gelecekte artmasını bekleyebiliriz.

Opera, geçtiğimiz ay geliştirici sürümüne reklam engelleme işlevini eklemiş, kendisini diğer tarayıcılardan farklılaştıracak önemli bir adım atmıştı. Firma, bu dahili özelliğin üçüncü parti eklentilere kıyasla daha hızlı çalıştığını ve sayfa yüklenmesini hızlandırdığını söylemişti.

İndirin: Opera

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac