Çatlak Dünya » Anasayfa » İnternet Haberleri

OneDrive’da dosyalar sonsuza dek saklanacak

25 Aralık 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 341 Kez Ziyaret Edildi.

2014122500034617918

Microsoft, bu servisini kullanan kullanıcılarına “sonsuza kadar” sözünü verdi!

Microsoft, OneDrive kullanıcılarına, aksini istemedikleri takdirde sisteme yükledikleri dosyaların sonsuza kadar saklanacağına dair söz verdi. Microsoft’un bu söyleminden, şirket var olduğu sürece OneDrive’daki dosyaların bulut içinde saklanmaya devam edeceği anlaşılıyor.
Aslında bu teklif, OneDrive’ı ücretsiz olarak kullananlardan çok, ücretli OneDrive alanı ya da Office 365 aboneliği satın almak üzere olan kullanıcıların kararını etkileme amacını taşıyor. Teklife göre, bir yıl için abonelik ücretini ödeyerek Office 365 abonesi olan kullanıcılar limitsiz OneDrive kullanım hakkına sahip oluyor. Elbette, bir sene sonra kullanıcının Office 365 aboneliği bittiğinde, kullanıcının OneDrive üzerindeki ofis dosyalarının silinmeyeceğini ve kullanılmaya devam edeceğini bildiğinde Office 365 servisi daha cazip hale gelecektir.
Eğer süre bitince abonelik yenilenmezse, kullanıcı daha fazla dosyayı OneDrive’a yükleyemeyecek ama abonelik süresince yüklenen dosyalar erişime açık olarak, sonsuza kadar saklanacak.
Bakalım, Microsoft bu yeni stratejisi ile Office 365 aboneliklerinin sayısını arttırabilecek mi?

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac