Çatlak Dünya » Anasayfa » Eğitim & Bilgi

Okullarda Tablet PC Hakkında

10 Eylül 2011 | Yazar: Mümin Köykıran | 19 yorum | 9.834 Kez Ziyaret Edildi.

Okullarda Tablet PC Hakkında

Başbakan Erdoğan’ın seçim sürecinde sık sık gündeme getirdiği ilköğretim okullarına tablet bilgisayar ile akıllı tahtalar yeni eğitim-öğretim yılının ilk dönemine yetişmedi.

ANKARA – Milli Eğitim Bakanlığı, 2011-2012 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde akıllı tahta ve tablet bilgisayar uygulamasını başlatacak. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, “Yeni öğretim yılının 2. döneminde akıllı tahtaları sınıflara döşemeye başlayacağız. Tabletler de verilecek” dedi. Dinçer, pilot uygulama olmayacağını da söyledi. Bakan Dinçer’in verdiği bilgiye göre, bu yılın ikinci döneminde tablet bilgisayar verilecek 5 ve 9. sınıf öğrencileri, bu bilgisayarlarla eğitimine devam edecek. Bilgisayarlar her yıl 5 ve 9. sınıflara bilgisayarlar dağıtılarak 4 yıl içinde 5-12 sınıfların tamamında tablet bilgisayar uygulamasına geçilmiş olacak.

Resimler ;

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
  Gelen Aramalar 
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac